Palangių montavimo paslaugos
palangių montavimo schema
Išorinėje sienos pusėje po langu esanti ertmė turi būti užpildyta cemento pagrindo mišiniu, o vidinė – montažinėmis putomis. Bet kokiu atveju, iš lauko pusės pagrindą – ant kurio dėsis palangė, rekomenduojama pilnai izoliuoti: putų polistiroliu, montažinėmis putomis, cementiniais klijais, stiklo vata ir pan. Vėliau, atliekant apdailą, užtaisyti likusias ertmes, jokiu būdu nepaliekant tarpų. Montažinės putos taip pat turi būti apsaugotos nuo drėgmės ir UV spindulių. Tam tikslui naudojama savaime besiplečianti juostelė.
Lauko palangę rekomenduojama montuoti su 5-10% nuolydžiu, kad lietus ar sniegas lengvai nukristų ir drėgmė nepatektų į patalpų vidų. Lango ir palangės sujungimo vieta užpildoma hermetiku (silikonu), kuris užtikrina sandarumą. Lauko palangių kraštai į mūro, klinkerio apdailos sieną neįleidžiami – skardinę, aliuminę palangę veiks temperatūrų pokytis, to pasekoje ardys tinką! Tinkuoto putų polistirolio apdailos atveju palangė įleidžiama į angokraščius 2-3 cm užlenkiant galus. Gausiai naudojant montažines putas prislopinsite nemalonų lietaus barbenimo garsą.
Kai palangė platinama ir naudojama kaip stalviršis o po langu yra radiatorius – būtina išpjauti ventiliacinę angą.
Vidinė palangė montuojama įspraudžiant į lango palanginę siją, remiant atraminėmis kaladėlėmis, kurios išdėstomos kas 30-60 cm – priklausomai nuo palangėi naudojamos medžiagos. Palangės galai įleidžiami į angokraščius 2-5 cm. Svarbu neįsprausti palangės, kad veikiant šilumai palangė galėtų laisvai judėti. Rekomenduojama nuo lango pusės patalpos kryptimi palangei suteikti iki 3% nuolydį, tam kad nutekėtų susidaręs kondensatas ar vanduo. Labai svarbu, kad patalpoje vyktų pastovi oro kaita, kad nuo radiatoriaus šilto oro srautai be jokių kliūčių kiltų prie lango. Dažniausiai tam trukdo įrengtos per plačios vidaus palangės, kurios visiškai uždengia radiatorius.
Vidaus palanges rekomenduojama montuoti mažo plėtimosi montažinėmis putomis ar putų polistirolio klijais. Jos suteikia gerą šilumos izoliaciją, sukietėjusios lengvai apdirbamos. Labai svarbu, kad į sandarinimo medžiagas nepatektų drėgmė. Todėl iš vidaus ir lauko montažinės putos apsaugomos vandeniui nelaidžiomis medžiagomis (plačiau palangių montavimo medžiagos). Įstačius palangę sujungimas su langu (jeigu yra tarpas tarp lango rėmo ir palangės) užpildomas silikoniniu hermetiku.
Pagrindinės vietos, turinčios svarbos gerinant namų šilumos izoliacines savybes yra angų aplink lango rėmą užpildai: montažinės putos, vėjo, garo, hidroizoliacinės juostos ir membranos. Net tada, kai langai yra aukštos kokybės ir gerai išlaiko šilumą, dėl neteisingo montavimo atsiranda šalčio tiltai aplink langą. Vadovaujantis technologijomis, pasirenkant tinkamas montavimo medžiagas pagerinsite pastato šilumos izoliaciją, langus supančias jungtis bei namo konstrukciją apsaugosite nuo lauko oro sąlygų poveikio.
Vis labiau auga poreikis rasti tvarių sprendimų ir medžiagų, tiek naujoms statyboms, tiek rekonstrukcijai. Šiandien tapo svarbu, kokios medžiagos ir technologijos naudojamos. Pagrindiniai reikalavimai pastatams tapo mažesnis energijos poreikis, mažos eksploatacinės sąnaudos, geras mikroklimatas ir minimali priklausomybė nuo išorinės aplinkos. Europos sąjungos šalyse statybos standartai sugriežtinti, reikalauja laikytis pasyviojo namo koncepcijos.
- apsaugą iš vidaus nuo patalpose susidarančios drėgmės;
- sandarią šilumos ir garso izoliaciją;
- apsaugą nuo permainingo oro sąlygų išorinėje pusėje.
Priklausomai nuo sienų konstrukcijos galite pasirinkti keletą sandarinimo būdų.
- vidinė garų užtvaro membrana;
- putos;
- išorinė vėjo apsaugos membrana;
- išsiplečianti sandarinimo juosta.